Interaktywna mapa

Zakończono budowę odcinka ścieżki pieszo-rowerowej Gostkowo-Niepart


Pod koniec lipca zakończono budowę odcinka ścieżki pieszo – rowerowej Gostkowo-Niepart, prowadzącej od szkoły do granicy z Gminą Krobia. Ścieżka wykonana została z kostki brukowej bezfazowej o szerokości 2,5 metra i długości 213 metrów. Wykonawcą robót była firma Krzysztofa Rogali Usługi Sprzętem Budowlanym z Sobiałkowa.

Wartość inwestycji wyniosła 167 tys. zł.  Jej kwota w niewielki sposób wzrosła w stosunku do ceny przetargu. Wszystko za sprawą konieczności wykonania dodatkowych robót. Podczas wykonywania koryta pod ścieżkę okazało się bowiem, że podłoże jest na tyle niestabilne, że musi zostać wykonany większy zakres prac związany z wymianą gruntu i dodatkowo zastosowaniem geowłókniny.

Wykonana ścieżka z pewnością będzie miała niemałe znaczenie dla mieszkańców obu sołectw i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ich mieszkańców. Obie wsie łączy Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart, mieszkańcy Gostkowa należą do parafii Niepart, a już  wkrótce w Nieparcie powstanie nowy market. 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.