Interaktywna mapa

Michał Wiśniewski w Miejskiej Górce


Atrakcji nie zabraknie podczas tegorocznych dożynek gminnych, które zorganizowane zostaną 2 września br. w Miejskiej Górce.
Obchody rolniczego święta rozpoczną się o godz. 14.00 mszą św. w kościele parafialnym. Po nabożeństwie korowód dożynkowy, prowadzony przez miejskogórecką ORKIESTRĘ DĘTĄ, przejdzie na Stadion Miejski, gdzie odbędzie się ceremonia obrzędowa i część artystyczna dożynek. Imprezę uświetnią występy grup śpiewaczych WŁOŚCIANIE z Sobiałkowa, GÓRECZANKI i POD KLONEM z Miejskiej Górki oraz Zespołu Tańca Ludowego KOSYNIERZY z Jankowa Przygodzkiego. Wystąpi też miejskogóreckie KOŁO ŚPIEWU im. B. Dembińskiego oraz zespół KOLOROWE GITARY, wykonujący przeboje CZERWONYCH GITAR i TRZECH KORON.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się będzie z pewnością koncert MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO, który rozpocznie się o godz. 20.00. Dożynkowy festyn zakończy biesiada z zespołem MIRAŻ.


Ponadto od godz. 13.00 udostępnione zostaną darmowe urządzenia rekreacyjne, czynne będą również stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Można też będzie obejrzeć Miejską Górkę z lotu ptaka za pomocą drona, wystawę starego sprzętu rolniczego oraz prezentacje firm rolniczych i organizacji społecznych, a także skosztować "zup z wiejskiej chałupy", przygotowanych przez lokalne gospodynie.
Gorąco zapraszamy!


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.