Interaktywna mapa
Strona główna -> Organizacje i stowarzyszenia -> Stowarzyszenie Uniwersytet Drugiego Wieku

UNIWERSYTET DRUGIEGO WIEKU w Miejskiej Górce

Inicjatorkami utworzenia uniwersytetu w Miejskiej Górce były Panie: Elżbieta Bogacka - założycielka i pierwsza prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie, który powstał w 1999 r. oraz   Stefania Nawrocka – współzałożycielka tego uniwersytetu.

Osoby po 45 roku życia, aktywne zawodowo oraz te, które nie pracują, a chciałyby podjąć pracę, mają możliwość uczestniczenia w wykładach oraz w zajęciach wybranych przez siebie sekcji. Dzięki temu będą mogły podwyższać swoje kwalifikacje i umiejętności.

W Polsce działa wiele Uniwersytetów Trzeciego Wieku - nawet w naszym sąsiedztwie w Rawiczu, Lesznie, Gostyniu, Kościanie, Śmiglu, Lipnie i innych, natomiast Uniwersytet Drugiego Wieku w Miejskiej Górce jest drugim - po warszawskim - uniwersytetem tego typu w Polsce.

12 maja 2011 roku odbyło się zebranie Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia „Uniwersytetu Drugiego Wieku 45+” w Miejskiej Górce, składającego się z 21 osób, z którego wybrano zarząd. Na czele zarządu stanęła Pani Barbara Bogacka – Gancarczyk, lekarz medycyny, kierownik przychodni, wiceprezesem został Pan Marek Stach, dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej oraz Pani Jolanta Hryniowska, ówczesna dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, skarbnikiem wybrano panią  Barbarę  Pyszniak, sekretarzem panią Iwonę Guzikowską, członkami zarządu zostały Pani Małgorzata Samborska – Gross i Pani  Maria Buchowska.

Honorowy patronat nad uniwersytetem objął burmistrz Miejskiej Górki – Pan Karola Skrzypczak.

Adres: ul. Jana Pawła II 6
             63-910 Miejska Górka
Tel: 607 539 047
e-mail:
biuro.udw@wp.pl
serwis internetowy: www.udw.miejska-gorka.pl

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.